The Green Woodpecker Trill

Mykoterapia i fungoterapia

Czyli jak grzyby mogą nas leczyć

Niezwykłe właściwości grzybów odkryto już tysiące lat temu. Wtedy zaczęto wykorzystywać je m.in w chińskiej medycynie naturalnej. Teraz z właściwości grzybów korzysta medycyna na całym świecie.

Jeśli chcesz kupić grzyby z pewnego źródła, wybierz polskie produkty. Marka The Green Woodpecker Trill dostarczy je pod Twoje drzwi!

Ponad 700 gatunków grzybów uznawane jest za pozytywne dla naszego zdrowia. Najpopularniejsze to shiitake, mitake i reishi, które pochodzą z krajów Dalekiego Wschodu. Pierwszy z nich – shiitake zawiera lentinan, czyli substancję wspomagającą walkę z nowotworami. Grifolan, zawarty w grzybach mitake wzmacnia naszą odporność, natomiast reishi bogate jest w adenozynę, która zmniejsza ryzyko powstawania tętniaków.

Jednak nie tylko w Azji występują lecznicze grzyby. Liczne wartościowe składniki mają borowiki, maślaki, czy koźlarze, które można spotkać w Polsce. Zawierają one m.in. przeciwutleniacze hamujące rozwój komórek nowotworowych. Grzyby ceni się także w dermatologii. Kwas azelainowy pozyskiwany przy ich pomocy łagodzi zmiany skórne oraz zmniejsza objawy trądziku.

Mimo, że właściwości grzybów znane są od tylu lat, wciąż prowadzone są badania, które pozwolą odkryć co jeszcze kryją w sobie te organizmy. Wierzy się, że to właśnie w nich tkwią rozwiązania, pomagające wyleczyć najcięższe choroby na świecie.

Poleć ten artykuł znajomym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyszukiwarka

Aktualności wg kategorii

Masz apetyt na grzybowe danie?

Zajrzyj do naszego sklepu i poznaj pełną gamę produktów. Już niebawem uzupełnimy ją o kolejne grzybowe przysmaki!

Dołącz do nas na Facebooku!

Szukaj nas na Instagramie!

[instagram-feed]