The Green Woodpecker Trill

Dania instant i dania gotowe w dwie minuty – czy to może być zdrowe?

Dwie minuty i gotowe! Gotowe ale czy zdrowe? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się popularnym szybkim daniom, gotowym w kilka minut.

Co jest w składzie dań, które wystaczy podgrzać lub zalać wodą.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze produktów w sklepie?

Tak naprawdę najważniejszy jest skład. Niezależnie od tego czy kupujemy danie do podgrzania, danie typu instant, które wymaga wykorzystania wrzątku, czy też gotową mieszankę do przygotowania na patelni. W pierwszej kolejności zawsze powinniśmy sprawdzać skład. Unikajmy wszelkiego rodzaju konserwantów, sztucznych związków chemicznych, polepszaczy smaku, zwracajmy koniecznie uwagę na ilość oleju i cukru.
Dania instant bardzo często zawierają duże ilości sodu. Dzięki temu ich smak jest wyrazisty. Zbyt duża ilość sodu w organizmie może prowadzić do chorób nerek, serca i kłopotów z ciśnieniem. Dania te są też z reguły bardzo kaloryczne. Producenci, by poprawić ich smak, często sięgają po duże ilości oleju czy cukru lub jego zamienniki. Jeśli więc dbasz o linię, zwróć uwagę na zawartość kaloryczną takiego posiłku oraz ilość tłuszczu. Daniem typu instant często najesz się na krótki czas, przez co w ostatecznym rozrachunku pochłoniesz znacznie więcej kalorii, niż gdy zdecydujesz się na przyrządzenie pełnowartościowego posiłku.

Dobrym zamiennikiem dla dań gotowych w kilka minut, czy dań typu instant są produkty od Dzięcioła. Kaszotta i risotta The Green Woodpecker Trill nie są daniami typu instant i aby je przygotować potrzebujesz więcej czasu niż dwie minuty.

Dlaczego to lepszy wybór niż dania, które wystarczy zalać wrzątkiem lub podgrzać w mikrofalówce?

Przede wszystkim w składzie produktów The Green Woodpecker Trill nie znajdziesz żadnych konserwantów, dodatków chemicznych, polepszaczy smaku czy innych związków, odpowiedzialnych za długą datę przydatności i szybkość przygotowania. W składach naszych dań kaszotto i risotto znajdziesz jedynie ryż lub kaszę, suszone grzyby oraz suszone warzywa. W żadnym więc zakresie nasze dania nie mogą być porównywane z daniami o niebotycznie długich składach.

Oczywiście nie można wrzucać wszystkich dań typu instant czy do podgrzania w kuchence mikrofalowej do jednego worka. Jedne mają składy trochę lepsze, inne gorsze, niestety skład dań gotowych w kilka minut w znacznej mierze pozostawia wiele do życzenia. Przed zakupem sprawdź więc skład, by mieć pewność, że wybierasz najlepszy z możliwych produktów.

Poleć ten artykuł znajomym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyszukiwarka

Aktualności wg kategorii

Masz apetyt na grzybowe danie?

Zajrzyj do naszego sklepu i poznaj pełną gamę produktów. Już niebawem uzupełnimy ją o kolejne grzybowe przysmaki!

Dołącz do nas na Facebooku!

Szukaj nas na Instagramie!

[instagram-feed]